TURNIEJ ROBYG CUP 2014 W GDAŃSKU

Na drugi nasz turniej tego sezonu zimowego ROBYG CUP 2014 w Gdańsku-Morenie organizowany przez klub Santos Gdańsk wystawiliśmy dwa zespoły. Oba zespoły zaprezentowały się bardzo dobrze, zajmując odpowiednio drugie i czwarte miejsce na dwanaście drużyn. Turniej w Gdańsku dał możliwość zagrania większości zawodnikom naszej drużyny, co wiąże się z kolejnymi cennymi minutami spędzonymi na boisku i zdobytym doświadczeniem w rywalizacji z innymi drużynami. Chłopcy realizowali założenia wyuczonej na treningach gry piłką, utrzymania jej i tworzenia sytuacji bramkowych. O tym jak wyrównany poziom wyszkolenia mają nasi zawodnicy pokazały wszystkie mecze. Do półfinałów awansowały oba nasze zespoły. Z grupy A na drugim miejscu wyszedł nasz pierwszy zespół, a z grupy B z pierwszego miejsca awansował nasz drugi zespół. Do bratobójczego meczu doszło w półfinałach, gdzie o awansie do finału zadecydowały rzuty karne. Tu okazał się lepszy drugi zespół i awansował do finału. W meczu finałowym i o trzecie miejsce nie podołał już żaden z naszych zespołów. Miłym akcentem jest fakt, że dwóch naszych zawodników Bartosz Pańczuk i Oskar Kottlenga znalazło się w trójce najlepszych strzelców turnieju. Ostatecznie po uwzględnieniu przepisów UEFA, że to zawodnik, którego drużyna zajmuje wyższe miejsce w rozgrywkach otrzymuje tytuł najlepszego strzelca i statuetka powędrowała w ręce Oskara Kottlenga. Poniżej przedstawiam składy naszych zespołów, wyniki i ostateczną klasyfikację końcowa turnieju.

Składy:

Concordia I : Chojnicki Miłosz, Dąbrowski Hubert, Pańczuk Bartosz, Sieczkowski Adrian, Tuzimek Jakub, Trochowski Kacper, Piech Hubert.

Concordia II : Drewek Szymon, Kottlenga Oskar, Klim Bartłomiej, Szymon Rogowski, Lewandowski Michał, Piech Hubert.

Wyniki: Eliminacje

B Iskra Gdynia – Concordia II Elbląg (0:1) – Kottlenga O.

A Pomezania II Malbork – Concordia Elbląg (0:2) – Pańczuk B., Sieczkowski A.

A Rozstaje Gdańsk – Concordia Elbląg (1:0)

B Concordia II Elbląg – Pomezania Malbork (1:0) – Kottlenga O.

A Polonia II Gdańsk – Concordia Elbląg (1:2) – Pańczuk B., Dąbrowski H.

B Polonia Gdańsk – Concordia II Elbląg (0:3) – Kottlenga O., Klim B. x 2

A Santos Gdańsk – Concordia Elbląg (0:3) – Sieczkowski A.x2 , Pańczuk B.

B Concordia II Elbląg – Bałtyk Gdynia (0:1)

B Santos II Gdańsk – Concordia II Elbląg (1:3) – Klim B., Rogowski Sz., Kottlenga O.

A SP 1 – Concordia Elbląg (2:2) – Pańczuk B.x 2

Połfinał: Concordia II Elbląg – Concordia I Elbląg (1:1) karne 2:1

Mecz o 3 miejsce: Concordia I Elbląg – Rozstaje Gdańsk (0:1)

Finał : Concordia II Elbląg – Santos II Gdańsk (0:2)