SREBRO NA TURNIEJU W MALBORKU

Udział naszej drużyny w V Turnieju halowy rocznika 2002 pod honorowym patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Malbork Pana Arkadiusza Mroczkowskiego był kolejnym krokiem szkolenia, w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej. Zawody zorganizowane przez Pomezanie Malbork stały na bardzo dobrym poziomie piłkarskim i organizacyjnym. W turnieju uczestniczyło 12 drużyn z województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Zawodnicy nasi realizowali założenia odprawy przedmeczowej trenera, czyli gra piłką od bramkarza, utrzymania jej i tworzenia sytuacji bramkowych nie zapominając o obronie. Mecze eliminacyjne w grupie B bilansem dwóch remisów i trzech zwycięstw zakończyliśmy na pierwszym miejscu. W meczu półfinałowym spotkaliśmy się z naszymi kolegami z Olimpii Elbląg, gdzie okazaliśmy się zdecydowanie skuteczniejsi i wygraliśmy 3:1. Mecz finałowy był naszą jedyną porażką na turnieju w Malborku, w którym ulegliśmy Santosowi Gdańsk 1:2 i zawody zakończyliśmy na drugim miejscu.      Ze statuetką najlepszego zawodnika turnieju wrócił do domu Oskar Kottlenga.

Do Malborka pojechaliśmy w składzie: Hubert Dąbrowski, Szymon Drewek, Bartosz Pańczuk, Oskar Kottlenga, Szymon Rogowski, Bartłomiej Klim i Hubert Piech. Poniżej przedstawiam wyniki i ostateczną klasyfikację końcowa turnieju.

Mecze eliminacyjne:

MMKS CONCORDIA    -   POMEZANIA MALBORK B (1:1) O.Kottlenga

KP STAROGARD         -   MMKS CONCORDIA          (1:2) O.Kottlenga, B.Pańczuk

MMKS CONCORDIA     -   POMEZANIA MALBORK    (6:0) O.Kottlenga x4, B.Klim, H.Dąbrowski

RODŁO KWIDZYN        -   MMKS CONCORDIA          (1:2) B.Klim x2

MMKS CONCORDIA     -   AP SANTOS GDAŃSK       (0:0)

Mecz półfinałowy:

MMKS CONCORDIA     -   ZKS OLIMPIA ELBLĄG       (3:1) S.Rogowski, S.Drewek, B.Pańczuk

Mecz finałowy:

AP SANTOS GDAŃSK  -   MMKS CONCORDIA           (2:1) O.Kottlenga